Про хід експерименту Національної поліції на Громадському радіо

20.11.2016

Що має довести чи спростувати експеримент з раннього інформування про права свідків, потерпілих та затриманих? Хто є ініціатором ідеї? Чи узгоджені тексти пам’яток про права з міжнародним законодавством? Про це в програмі «Громадська хвиля» розповіли менеджер проектів Фундації   Катерина Єрошенко та головний спеціаліст відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини у поліцейській діяльності Армен Кочкадамян у розмові з журналістами Наталією Соколенко та Євгеном Павлюковським.

У ході обговорення Катерина зауважила, що над текстом пам’яток та процедурами інформування працює команда експертів з числа  представників Національної пооліції, Офісу Уповноваженого ВР з прав людини, правозахисних організацій, адвокатів. Експеримент підтримують Відділ з правоохоронних питань Посольства США в Україні та Програмна ініціатива «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

За результатами експерименту пам’ятки будуть вдосконалені по тексту й дизайну, щоб процедури раннього інформування про права свідків, потерпілих та затриманих були в подальшому поширені на територію всієї України. Для цього команда реалізації експерименту збирає зворотній зв’язок від учасників експерименту, у тому числі й іноземців, які отримували пам’ятки протягом листопада. Адже за результатами аналізу даних Міжнародної організації з Міграції в Україні на 4й квартал 2015 року щодо країн походження іноземців та осіб без громадянства, яких визнано особами, які потребують додаткового захисту в Україні,  пам’ятки було перекладено на 11 мов.

Детально — на Громадському радіо:  https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/eksperyment-policeyski-vydayut-pamyatku-zatrymanym-poterpilym-i-svidkam-pro-yihni-prava-odrazu-na-misci-podiyi

document-page-002