PRO BONO – НА ЗАХИСТІ ПРАВ СУСПІЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ

17.09.2014

З кожним днем надання правової допомоги вразливим групам населення та кваліфікований підхід до людей, які потребують юридичної підтримки набирає все нові завдання. Коло сучасних проблем, які постають в умовах української реальності все частіше починає окреслюватись у юридичну площину та спонукає громадянське суспільство до пошуку шляхів розвитку правової допомоги, у першу чергу, тим групам населення, які опинилися у зоні ризику.

Саме культура Pro Bono, покликана надавати юридичну допомогу людям, які мають у ній потребу, безкоштовно та кваліфіковано. Розвиток системи Pro Bono в Україні потребує обміну досвідом між спеціалістами, налагодження зв’язків у професіональних мережах та підтримки комунікації з потенційними отримувачами допомоги.

Усі ці та інші питання будуть розглядатися на круглому столі «Розвиток культури Pro Bono в Україні: виклики та перспективи», який відбудеться у м. Львів, 20 вересня.

У першій частині круглого столу на тему «Встановлення сприятливих відносин для Pro bono діяльності: досвід країн-партнерів» відбудеться обмін практичним досвідом розвитку Pro bono практики, а також буде презентовано Біржу Pro bono в Україні pro-bono.in.ua. Відповідно до програми, у другій частині круглого столу експерти обговорюватимуть питання: Потенційні ризики розвитку культури Pro bono; співпраця та роль Асоціації адвокатів у розвитку Pro bono практики; мотивація юридичного середовища підтримувати Pro bono практику; соціальна корпоративна відповідальність: вплив на Pro bono діяльність; Pro bono та співпраця з юридичними клініками; інституціоналізація Pro bono практики юридичними компаніями, адвокатами, юристами.

Участь у круглому столі візьмуть експерти PILnet: Всесвітня мережа захисту права суспільних інтересів, представники юридичних компаній, які практикують Pro Bono, юристи, що надають послуги Pro Bono, громадські організації, Міжнародного фонду «Відродження», Української Гельсінської спілки з прав людини, Асоціації правників України, адвокатської спільноти та ін.

Серед виступаючих на круглому столі будуть міжнародні експерти, які займаються розвитком напрямку Pro Bono в Чехії, Угорщині, Росії.

Река Варкони – координатор програми PILnet в Будапешті, де вона забезпечує адміністративну підтримку і підтримує зв’язок з офісами PILnet в Нью-Йорку та Москві.

Олександра Дубова – адвокат. У 2013 році приєдналася Pro Bono Фльянсу в Празі у якості координатора Біржі Pro Bono у Чехії.

Тамаш Барабас — юрист офісу PILnet в Будапешті. Адмініструє Угорську Біржу Pro Bono а також підтримує Pro Bono проекти в Центральній і Східній Європі та в країнах Східного партнерства ЄС.

Дмитро Шабєльніков — директор московського офісу PILNet, член Наглядової ради «Української фундації правової допомоги» (Москва, Росія).

Круглий стіл організовано Українською фундацією правової допомоги спільно з PILnet: Всесвітня мережа захисту права суспільних інтересів за підтримки програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» та у рамках проекту «Забезпечення доступу до правосуддя шляхом надання безоплатної правової допомоги та впровадження високих стандартів якості захисту прав людини в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується Українською фундацією правової допомоги.