Представники Фундації поділилися досвідом розвитку Простору Pro Bono під час Всесвітнього форуму PILnet

26.10.2017

Протягом 16-19 жовтня у Будапешті відбувся щорічний Всесвітній форум PILnet. Захід об’єднав соціально-відповідальних юристів, адвокатів, юридичні компанії, представників бізнес-корпорацій, органів адвокатського самоврядування, неурядових організацій та інших провайдерів правової допомоги з усього світу.

Довідково:  PILnet: The Global Network for Public Interest Law – це глобальна мережа, що розширює можливості та об’єднує тих, хто користується правовими інструментами у суспільних інтересах.

pilnet-photoДо складу української делегації, що цього року взяла участь у Форумі, увійшли заступник голови Комітету з міжнародних зв’язків НААУ Віталій Власюк, директор Фундації Микола Сіома та координаторка програм та проектів Катерина Єрошенко, та юристка DLA Piper-Україна Марина Опірська. Під час чотириденного заходу вони спілкувалися з представниками іноземних організацій, що займаються розвитком культури Pro Bono у своїх країнах.

pilnet-photo-1Катерина Єрошенко розповідає: «Під час Форуму ми мали можливість поділитися досвідом діяльності Простору Pro Bono в Україні та дізнатися про нові тенденції такої діяльності у світі. Оскільки на Форумі зібралися представники усіх стейкхолдерів,  корисно було обговорити виклики та перспективи розвитку Pro Bono культури в різних країнах з точки зору представників як юридичного бізнесу, так і громадянського суспільства. В таких обговореннях народжуються ідеї для вдосконалення існуючих локальних моделей Pro Bono діяльності».

Представники Фундації регулярно беруть участь у таких Форумах, під час яких вони обмінюються досвідом, а найцікавіші кейси впроваджують для використання українською системою Pro Bono, що дозволяє їй постійно трансформуватись з урахуванням потреб сьогодення. Цього року Шарлін Тан, виконавча директорка «Asia Law network», поділилася з нами скриптом платформи, що дає можливість адмініструвати діяльність Pro Bono онлайн. Якщо тестування платформи будуть успішними, то цей онлайн-інструмент буде впроваджено в діяльність українського Простору Pro Bono.