Правозахисники рекомендують Міністерству оборони України підготувати зміни в законодавство щодо учасників АТО

30.07.2015

Таку пропозицію висловили правозахисники та представники громадських організацій, під час круглого столу у Харкові.

«В Україні буде створено мережу правової допомоги учасникам АТО. В основному, питання,  з якими звертаються учасники АТО стосуються оформлення статусу, пільг, кредитів, збереження заробітної плати та ін. Ми готові об’єднати зусилля громадських організацій, для того, щоб ця допомога надавалась ефективніше» — наголосив Микола Сіома, виконавчий директор Української фундації правової допомоги.

Мережа правової допомоги має вирішити питання правового захисту учасників АТО, які на сьогодні держава не може вирішити. Зокрема, надання правової допомоги учасникам АТО передбачено у обласних та місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, у той же час, отримати таку допомогу може лише військовий, у якого є статус учасника бойових дій. Тому, прогалину у допомозі оформленні статусу «учасник бойових дій» можуть заповнити саме такі ініціативи громадських та правозахисних організацій.

Зважаючи на те, що бійцям дуже часто потрібна і психологічна допомога у діяльність мережі також передбачено включити і представників психологічних служб.

Учасники круглого столу також обговорили рекомендації Міністерству оборони України:

—          Підготувати зміни до законодавства, щодо отримання статусу «учасника бойових дій» та «інваліда війни»;

—          Спростити процес оформлення документації для отримання статусу «учасник бойових дій»;

—          Створити моніторингову групу за участі громадських організацій для моніторингу правопорушень у зоні АТО.

Громадським організаціям рекомендують створити місцеву громадську раду для реагування на скарги бійців, створити «гарячу лінію» для телефонних дзвінків на фронт, так як бійцям на передовій часто потрібна не лише правова допомога, а й психологічна.

Участь у круглому столі взяли надавачі правової допомоги учасникам АТО, Чугуївської правозахисної групи, обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, місцевого самоврядування, військкомату, госпіталю.

«Захід організований Мережею Центрів правової інформації та консультацій у партнерстві з ВБО «Українська фундація правової допомоги» спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України за підтримки МФ «Відродження».

 

 Фото сайту Status Quo

Відео круглого столу