Права людини 365 днів на рік

08.12.2014

10 грудня в Україні та в усьому світі відзначається як Міжнародний день прав людини. В цей день, у 1948 році, Генеральною Асамблеєю ООН була прийняла Загальна декларація прав людини  – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав усіх людей. В 2014 році Міжнародний день прав людини проходить під гаслом «Кожен день – день прав людини: 365 днів в році».

У 2008 році була започаткована щорічна Всеукраїнська акція — «Тиждень права» відповідно до Указу Президента України № 1149/2008 з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Всеукраїнський тиждень права проводиться з метою навчити населення користуватись своїми правами, відстоювати та захищати їх. У 2014 році Всеукраїнський тиждень права відбудеться з 8 по 15 грудня.

Українська фундація правової допомоги приєднується до акції, яка присвячена «Тижню права» та проведе ряд заходів до Міжнародного дня прав людини.

Так зокрема, 9 грудня адвокати Юрій Грабовський та Ігор Світличний проведуть у столичних школах та у школах м. Боярка уроки з прав людини для старшокласників. У своїх лекціях експерти розкажуть про роботу адвоката як основного захисника прав людини в суді, ситуацію в сфері забезпечення прав людини в судовій системі, наведуть приклади зі своєї роботи та ін.. Уроки правової грамотності також будуть проведені в школах Коцюбинського, Ірпеня, Бучі, Гостомеля.

«Сила Загальної декларації — це сила ідей змінити світ. Вона говорить нам, що права людини вкрай важливі та неподільні, 365 днів у році. Кожен день — це день прав людини: день, коли ми працюємо над забезпеченням того, щоб усі люди могли досягти рівності, гідності та свободи.

Управління ООН з прав людини підтримує мільйони людей по всьому світу, чиї голоси не були почуті. І я з нетерпінням чекаю, що ви приєднаєтеся до нас, за допомогою соціальних ЗМІ або особисто. Разом нам необхідно вимагати те, що має бути гарантовано: наші права людини, загальні, неподільні, невід’ємні, для кожної людини, 365 днів у році.» — Верховний Комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн

Українська фундація правової допомоги запрошує всіх бажаючих приєднатися до марафону відео-повідомлень про права людини (#rights365). Надішліть коротке, 6-секундне відео, в якому вказується,  чому права людини є важливими завжди, 365 днів на рік.

Міжнародний день прав людини є нагадуванням про те, що кожен політик, державний діяч, державний службовець, виконуючи функції, які покладені на нього суспільством, повинен працювати у першу чергу заради забезпечення прав та інтересів людини. Ми підтримуємо цю принципово важливу позицію у сфері забезпечення прав людини та сподіваємося, що наші спільні дії приведуть до того, що забезпечення прав усіх людей буде визначальним орієнтиром розвитку усіх цивілізованих держав.