Фундація переклала рішення ЄСПЛ щодо погрому ромського поселення на Одещині

18.11.2018

Українська фундація правової допомоги переклала з англійської рішення Європейського суду з прав людини щодо погрому ромського табору на Одещині у 2002 році.

За словами тренерок циклу тренінгів по недискримінації, донедавна існувало лише 3 рішення щодо порушень статті 14 «Заборона дискримінації» Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, які стосувались України.

Рішення у справі «Бурля та інші проти України» — четверте із них. Його виніс суд у Страсбурзі у вівторок, 6 листопада.

Самі ж події стались у 2002 році: 7 вересня жителі села Петрівка звинуватили рома у вбивстві 17-річного хлопця і влаштували погром ромського поселення. Причому місцева влада не чинила перешкод лінчуванню, а сільський голова напередодні порадив ромам покинути домівки. Поліцейські ж були присутні під час нападу, але «не намагалися запобігти або зупинити нападників, очевидно, зосередившись лише на уникненні людських жертв».

Суд постановив: українське розслідування погрому будо неадекватним та недостатньо ретельним. І заангажованим — через те, що місцева міліція, » яка, безумовно, відіграла роль у розглянутих подіях, брала активну участь у самому розслідуванні».

Заявників було 19, і Європейський суд з прав людини задовільнив вимоги 17-ти з них. Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини, 12 постраждалих отримають грошову компенсацію у розмірі 11 тисяч євро, п’ятеро — по 9 тисяч євро. Це сумарно — 177 тисяч євро, що у гривневому еквіваленті за сьогоднішнім курсом —  близько 5,6 мільйонів.

Завантажити Рішення ЄСПЛ щодо справи «Бурля та інші проти України»