Об’єднання зусиль громади та державних органів у Харківській області в рамках проведення експерименту з інформування правоохоронцями про права свідків, потерпілих та затриманих

24.01.2017

25 січня 2017 року в м. Харків відбудеться відбудеться відкриття експерименту з інформування поліцейськими про права свідків, потерпілих та затриманих у Харківській області. В рамках відкриття відбудеться  інструктаж правоохоронців  про порядок  проведення експерименту, а також круглий стіл, присвячений обговоренню співпраці громади й державних органів в рамках експерименту та прес-брифінг, який розпочнеться у 14:40 за адресою м. Харків,  вул. Сумська, 64.

Ініціатива з інформування свідків, потерпілих та затриманих в Харківській області стане для України безпрецедентним явищем: з 18 січня по 31 березня в Харківській області правоохоронці будуть зобов’язані інформувати про права. Зокрема, поліцейські видаватимуть пам’ятки про права при першому контакті з людиною. Цей експеримент має на меті допомогти людині, що опинилася у відповідній стресовій ситуації, зорієнтуватися та прийняти вірне рішення щодо реалізації своїх прав. Експеримент також буде корисним іноземцям, які не говорять  українською, оскільки, пам’ятки перекладені на 11 мов. Ініціатива продовжує експеримент з інформування, що пройшов у листопаді 2016 року  в Деснянському та Шевченківському районах Києва та місті Біла Церква.

До проведення експерименту  Національної поліції в Харківській області долучилася команда губернатора області, представники Національного превентивного механізму, адвокати та представники громадських правозахисних організацій. Експеримент проходить за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні.