Міжнародний Форум Pro Bono є можливістю переосмислити принципи юридичної професії

05.11.2014

Сьогодні, 5 листопада, у Лондоні розпочався 8-й щорічний Європейський Форум Pro Bono, у якому візьмуть участь експерти, які надають Pro Bono-послуги.

Участь у Форумі також візьмуть представники з України, зокрема, виконавчий директор Української фундації правової допомоги (Фундації), Микола Сіома. Українська фундація правової допомоги є одним із засновників Біржі Pro Bono в Україні, тому участь у цій визначній події є особливо важливою для представників Фундації і для розвитку культури Pro Bono в Україні у цілому. Директор Фундації розповість про особливості становлення культури Pro Bono в Україні. Своє бачення щодо цінності культури Pro Bono Микола Сіома сформулював так: «Сьогодні в Україні нам може здатися, що весь світ божеволіє разом із нами і для цього, на жаль, у нас є підстави. При цьому розмова про законні права людини і рівний доступ до правосуддя може бути вкотре відхилена черговими «моральними авторитетами» з міркувань політичної доцільності або, що гірше, «духом справедливості». Очевидно, що так буде не завжди і так є не усюди. Міжнародний Форум Pro Bono, який цього року відбувається в Лондоні є можливістю переосмислити принципи юридичної професії з урахуванням потреб тих, хто насправді найбільше потребує допомоги юристів. Певною мірою, саме завдяки Pro Bono представники вразливих груп зберігають віру в людство і гуманістичні ідеали. Ці питання не обмежуються Україною чи Великобританією, бо їх задає собі кожна розсудлива людина. З бажанням допомогти ми стаємо людьми, а бути людиною — це прекрасно».

Під час форуму, 7 листопада, одна із секцій буде присвячена розгляду окремих випадків та прикладів з різних країн, у тому числі з України. На думку організаторів Форуму, для досягнення позитивного ефекту у наданні Pro Bono послуг — необхідно розглянути конкурентні приклади окремих країн та зробити наголос на існуючих методах, інституціях, інструментах культури Pro Bono.

Фотогалерея