Меморандум між Асоціацією юридичних клінік України та міністерством юстиції підписано

09.11.2017

118 листопада у Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл з нагоди співпраці Мін’юсту з Асоціацією юридичних клінік України. Участь у заході взяли куратори юридичних клінік, а також представники партнерських організацій Асоціації, серед яких Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, ОБСЄ, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Фундації. Під час заходу також відбулось і урочисте підписання меморандуму про співробітництво між Асоціацією та Міністерством юстиції.

«Юрист повинен не тільки знати закони, але і мати практичні навики. Тому, ми будемо підтримувати вищі навчальні заклади, щоб вони відкривали ефективні юридичні клініки та удосконалювали роботу тих, що вже створені», — зазначив заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе.

1111Стратегія розвитку Мін’юсту на 2017-2020рр. передбачає зосередження діяльності на створенні мережі незалежних провайдерів правової допомоги по всій Україні. Вони діятимуть на рівні територіальних громад і активно взаємодіятимуть на засадах партнерства з органами місцевої влади, громадськими та сервісними організаціями. Юридичні клініки також є провайдерами правової допомоги, що своєю діяльністю підвищують правову спроможність територіальних громад.

Учасники заходу відзначили ефективність діяльності юрклінік, а також необхідність подальшої їх підтримки та співпраці із ними. Під час круглого столу вони обговорили плани діяльності Асоціації, серед яких – доопрацювання проекту положення про юридичні клініки, реалізація проекту Мін’юсту «Я маю право» та інші заходи.

За попередніми планами, 01-02 грудня в Чернівцях відбудеться Всеукраїнський з’їзд юридичних клінік України. Під час З’їзду планується обговорення результатів роботи учасників юридичного клінічного руху за рік, планування роботи на наступний період, а також серія майстер-класів від українських та іноземних експертів.

Тож, слідкуйте за новинами на нашому сайті. Далі – цікавіше.