Львівські юристи допомогли ужгородцям вибороти право на помешкання

02.03.2015

Рішенням суду на користь мешканців гуртожитку закінчилися судова тяганина, яка тривала понад 14 років між ужгородцями та підприємством «Патент». Львівські юристи захищали права мешканців на засадах Pro bono, тобто абсолютно безкоштовно.

Ще в «лихі» дев’яності будівлю, в якій проживає понад півтисячі людей, вирішило привласнити підприємство «Патент». Дев’ятиповерхівка на 126 квартир по вулиці Джамбула, 50 – один з найбільш густонаселених житлових будинків Ужгорода: в ньому проживає понад 500 повнолітніх осіб, не враховуючи дітей. Більше 14 років гуртожиток був предметом постійних суперечок між його мешканцями та власником – приватною юридичною особою. 23 лютого Львівський апеляційний господарський суд виніс рішення на користь мешканців гуртожитку.

Наталія Русин проживає у будівлі практично від народження. Розповідає, що за час судової тяганини мешканці користувалися послугами як платної, так і безоплатної правової допомоги. Про юридичну біржу Pro bono Наталія раніше не чула, проте саме завдяки їй спеціалісти львівської консалтингової компанії Аdvice-group безоплатно захищали права ужгородців у Львівському апеляційному господарському суді.

Юрист Софія Ковач з Аdvice-group була однією із тих, хто взявся за цю справу. Ще у студентські роки дівчина працювала у клініці безоплатної правової допомоги, проте «гуртожівська» справа стала першою, коли на засадах Pro bono Софія взялася надавати первинну правову допомогу: «Кожен має свій фронт. Для мене було важливим піти, підтримати і допомогти тим людям, — пояснює свою мотивацію юрист. – Також це соціальна відповідальність. Ти можеш зробити щось дуже добре і перейматися тим, а можеш не перейматися. Мене це переймає».

«Гуртожитська» справа – позитивний приклад соціальної відповідальності бізнесу. Завдяки юристам-учасникам Pro bono люди, які не мають змоги оплатити правову допомогу, отримують її безоплатно. За кордоном ця практика вже досить розвинена, в Україні ж вона лише на початковому рівні.

Довідка
Юридична Біржа Pro Bono заснована з метою створення комунікаційної платформи для взаємодії між партнерами Біржі та громадянами, які не мають змоги оплатити юридичну допомогу. Для отримання правової допомоги необхідно заповнити заявку на сайті Біржі Pro Bono або отримати консультації щодо заповнення заявки за тел. +38 (044) 361 38 33.

Інформація надана регіональним координатором Біржі Pro Bono у Львові Зоряною Христиною