Команди відібрані, фабули сформовані: Острог чекає на початок Олімпіади юридичних клінік

20.02.2017

olimpiadaВже незабаром в Національному університеті «Острозька академія» розпочнуться довгоочікувана Національна Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів 2017 та Тренінг з посилення інституційної спроможності для кураторів юридичних клінік. Цьогорічна Олімпіада демонструватиме новий етап розвитку юридичного клінічного руху – найсильніші команди-учасники забезпечуватимуть високий рівень змагань, а найкомпетентніші судді – об’єктивну та кваліфіковану оцінку старань студентів.

Наразі вже відомі усі учасники майбутніх змагань: 20 університетських команд, які представляють сильні юридичні клініки багатьох університетів та правничих вишів з найрізноманітніших куточків України.

Змагальний процес, як і повідомлялося раніше, відбуватиметься у формі рольової гри, де команди-учасники консультуватимуть «клієнтів»-акторів, за заздалегідь підготовленими фабулами, які  відображатимуть поширені проблеми та питання, пов’язані зі спорами з приводу порушення правил добросусідства.

Варто відзначити й особливий склад суддівської колегії, яка цього року оцінюватиме команди та фахово аналізуватиме їх здібності і компетентність. Серед суддів Олімпіади 2017 будуть представники Міністерства юстиції та інших центральних органів виконавчої влади, Офісу Уповноваженого з прав людини, суддівського корпусу, наукового та академічного середовища, правозахисники та приватні юристи – практики. Частину суддівської колегії складатимуть представники юридичного клінічного руху. Такий колектив висококваліфікованих та відомих представників правничого середовища не лише дозволить максимально об’єктивно та професійно оцінювати учасників, але й свідчить про новий виток інституційного розвитку юридичного клінічного руху та широкий інтерес середовища професіоналів до проблеми розвитку юридичних клінік.

Водночас зі студентськими змаганнями, куратори юридичних клінік матимуть непересічну змогу взяти участь у тренінгу, який буде спрямований на посилення інституційного розвитку клінічного руху. Під час тренінгу членкиня Несторівської групи та керуючий партнер консалтингової компанії «pro.mova»  Олександра Бакланова сприятиме розвитку управлінських якостей кураторів клінік, а PR-менеджерка неурядової організації «Давай допоможемо» та консультантка Лабораторії законодавчих ініціатив Марина Говорухіна розповідатиме про можливості розвитку бренду та налагодження внутрішньої комунікації між юридичними клініками та їх кураторами. Але і для студентів перебування в Острозі не обмежиться Олімпіадою: під час заходів вони зможуть взяти участь у додаткових тренінгах і майстер-класах від запрошених експертів.

Окрім лаврів визнання, учасники фінальних етапів змагань отримають призи від видавництв «Юрінком-Інтер» та «Фенікс», а також приватних благодійників, а команда переможців отримає безцінну можливість взяти участь у Міжнародних Змаганнях з консультування клієнтів ім. М. Брауна-Л. Мостена, які відбудуться 19-22 квітня 2017 року в м. Кентербері (Великобританія) за рахунок організаторів.

Обидва заходи організовані Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві та за підтримки Української Фундації правової допомоги,  Міжнародного Фонду “Відродження”,  Програми USAID “Нове правосуддя” та Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Будемо сподіватися, що цьогорічна Олімпіада не лише допоможе виявити таланти студентів-правників, але й закласти міцний фундамент для стрімкого розвитку спільноти учасників юридичного клінічного руху, яка в майбутньому стане потужним актором та міцною ланкою українського правничого середовища.