Другий день установчого семінару для інтеграторів: комунікація, ЗМІ, фандрейзинг

09.09.2015

Другого дня учасники установчого семінару зосередились на розгляді питань комунікації із ЗМІ, взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги та фандрейзингу.

До участі у семінарі долучились учасники з третьої групи, які розглянули питання, які напередодні пройшли учасники першої та другої групи.

Перша сесія  другого дня під назвою «Взаємодія з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги» почалась із доповіді Максима Ільчишена, директора Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, у якій доповідач розповів про мотивацію осіб публічного і приватного права до надання БППД. Також, експерт зосередився на особливостях громадського сектора та механізмах взаємодії місцевих центрів з громадськими організаціями та іншими суб’єктами надання БППД.  Учасники також обговорили можливості розвитку партнерств та побудова коаліцій з партнерами.

Голова Правління Української фундації правової допомоги, експерт ГО «Регіональний центр прав людини», адвокат, Роман Мартиновський розповів про  надання правової допомоги адвокатами безоплатно поза системою БВПД: культура Pro Bono, стратегічні справи Української Гельсінської спілки з прав людини, юридичні клініки.

Денис Гречко, координатор Міжнародного благодійного фонду «Горєніє», розкрив відповіді на питання переадресації клієнтів між місцевими центрами з надання БВПД та суб’єктами надання БППД та нові форми надання безоплатної правової допомоги: дистанційне консультування, виїзне консультування, сприяння роботі пара-юристів.

Досвід Чугуївської правозахисної групи представив Роман Лихачов, голова Чугуївської правозахисної групи, адвокат, та розповів про особливості надання безоплатної правової допомоги особливим категоріям громадян: учасники АТО, інваліди, внутрішньо переміщені особи. Завершився третій блок короткими виступами інтеграторів та сесією обміну  практичним досвідом.

Після обіду учасники семінару розглянули питання четвертого блоку: «Робота зі ЗМІ. Фандрайзинг. Управління знаннями».

Інформаційний супровід діяльності місцевих центрів з надання БВПД між Координаційним центром з надання правової допомоги та місцевии центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та внутрішні документи, які регулюють таку діяльність представила Ганна Приходько, менеджер проектів Української фундації правової допомоги.

Руслан Краплич, голова ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких та Аліна Гладка, регіональний координатор проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» розповіли учасникам про основи фандрайзингу та проекти донорів у сфері безоплатної правової допомоги.

Ірина Латиш, координатор Громадської приймальні Української фундації правової допомоги, координатор Біржі Pro bono представила досвід Біржі та розповіла про досвід залучення коштів на реалізацію проектів.

Про  управління знаннями учасників системи безоплатної правової допомоги та групи в соціальних мережах. Тренінги. Дистанційні курси представила Юлія Лісова, заступник начальника відділу забезпечення якості безоплатної правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Координаційного центру з надання правової допомоги.

Завершився другий день підбиттям підсумків.

Захід організовано Українською фундацією правової  допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фотогалерея