Друга частина тренінгу для тренерів у Києві

01.06.2015

Завершився черговий тренінг для адвокатів-тренерів/модераторів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Тренінг присвячено ролі захисника при визначенні кваліфікації окремих видів кримінальних правопорушень та дії захисника у кримінальних провадженнях, які потребують судово-медичної експертизи.

Перша частина тренінгу із зазначеної тематики пройшла двома тижнями раніше, під час якого, з-поміж іншого, адвокати-тренери мали нагоду пройти методологічний тренінг з розвитку навичок роботи з аудиторією, ефективної невербальної комунікації при проведенні тренінгів, моделювання некомфортних для тренера ситуацій тощо.

30 та 31 травня у Києві пройшла друга частина тренінгу, під час якої адвокати-тренери представили свої індивідуальні презентації з наступних тем: «Проблемні питання, пов’язані із кваліфікацією кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я», «Проблемні питання, пов’язані із кваліфікацією кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я, статевої свободи та статевої недоторканості», «Процесуальні та організаційні основи судово-медичної експертизи. Оцінка висновків експерта. Допит експерта у суді», «Судово-медична експертиза окремих видів тілесних ушкоджень». Участь у ньому взяли адвокати-тренери із 24 областей України та м. Київ.

За результатами індивідуальних виступів адвокати-тренери підготували модельні (єдині) презентації та практичні вправи з визначеної тематики тренінгу, які стануть навчальним підґрунтям чергового кола каскадних тренінгів для усіх адвокатів системи. Каскадні тренінги з теми «Роль захисника при визначенні кваліфікації окремих видів кримінальних правопорушень, дії захисника у кримінальних провадженнях, які потребують судово-медичної експертизи» пройдуть в областях у червні у форматі 2-денного заходу.

Із вітальним словом до учасників заходу виступили директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський, Координатор програм/Радник з правових питань, Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби проти незаконного обігу наркотиків та правоохоронних питань Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Олена Кустова, заступник Директора Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права в Україні Дмитро Філіпенко, виконавчий директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома та голова правління ВГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько.

Тренінг організовано Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з ВГО «Об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» за підтримки Американської асоціації юристів «Ініціатива з верховенства права» та Української фундації правової допомоги.

Програма тренінгу

Джерело — Координаційний центр з надання правової допомоги