Адвокати майдану: про що не писали ЗМІ

04.04.2014

25 березня у рамках Міжнародного фестивалю кіно і права Docudays UA пройшла дискусійна панель на тему: «Адвокати майдану: про що не писали ЗМІ».

Головною метою заходу було розкрити можливості законної реалізації фундаментального права на захист на прикладах справ затриманих за обвинуваченням в участі у протесних акціях на прикладі подій Майдану. Як було зазначено у ході дискусії: головна мета дій під час майдану: «Запобігти ситуації, яка стрімко розвивалась та прагнути зробити неможливе можливим».

«За даними Євромайдан-SOS під амністію, з урахуванням подій 1 грудня, потрапило близько 85 людей пройшли через утримання під вартою, амністію, закриття справ. Але у цей самий, час виникає питання про переведення їх у статус потерпілих та подання позовів до суду. Близько тисячі п’ятсот людей – отримали травми та ушкодження. Це величезна суспільна проблема. Потрібно шукати механізми надання юридичної допомоги потерпілим. Необхідно створити прозору систему розслідувань правоохоронних органів, які мають бути прозорі та підзвітні професійній спільноті – завдання кожному з нас на найближче майбутнє» — зазначив Дмитро Гузій.

Спікерами дискусійної панелі виступили адвокати Євромайдан-SOS, адвокати системи безоплатної правової допомоги постраждалим під час акцій протесту, представники Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, правозахисних громадських організацій та медіа.

Дискусійна панель організована спільно Українською фундацією правової допомоги, Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

«Події, що відбувались в країні останні місці продемонстрували єдність адвокатської спільноти у виконанні єдиної справи – захисту громадян. Коли почались масові затримання всі адвокати, які займали активну захисну позицію та хотіли безкоштовно допомогти – були присутні у райвідділах та судах. Наведу приклад: у коридорі суду, саме після того, коли я отримала пакет документів (доказів), до мене підійшла Євгенія Закревська (відомий адвокат) та запропонувала свою допомогу. О 23:00 нас запросили до зали суду і Євгенія просто сіла поруч зі мною і ми спільними зусиллями працювали на захист. Це позитивний приклад як, у важкі часи, всі консолідують свої зусилля над вирішенням проблеми» — зазначила Наталія Дорошенко.

 Фотогалерея