Обговорення важливих питань для представників уразливих груп населення що потребують правової допомоги

20.06.2018

19 червня відбувся консультаційний захід для співробітників та клієнтів Реабілітаційного центру «Сходи»,  який у Одесі надає допомогу наркозалежним особам.

Організація “Сходи” працює як стаціонарно, так і застосовуючи амбулаторну та денну форми лікування клієнтів.

 

Під час заходу обговорювались питання в яких клієнти організації — представники уразливих груп населення потребують правової допомоги та не знають, як правильно діяти, а саме:

  • хто з правоохоронних органів та за яких обставин має право на обшуки та затримання;
  • поведінка клієнта, що не зашкодить особистому становищу, а допоможе захистити свої права;
  • до кого клієнти мають звертатись по правову допомогу.

Проектна менеджерка Української фундації правової допомоги Олена Немченко та адвокат Олександр Гун, випускник Спеціалізованого навчального курсу з медичного права для адвокатів, відвідали організацію та опрацювали з учасниками питання, які постійно виникають у  співробітників та клієнтів центру. Олександр максимально детально роз’яснив учасниками заходу як правильно діяти клієнтам у ситуаціях, де порушуються їхні права, враховуючи специфіку статусу групи населення.

35644871_1733628153425589_2110917971479101440_n-1

Важливою порадою адвоката була настанова знімати процес затримання на відео, якщо є така можливість, оскільки наявність доказу у вигляді відео-фіксації випадку правопорушення значно полегшує роботу адвоката при доведенні невинуватості клієнта.

Консультація пройшла у межах серії регіональних заходів по Україні, що мають на меті налагодження взаємодії між адвокатами, експертами та представниками вразливих груп населення з питань захисту прав останніх.

Захід було організовано Українською фундацією правової допомоги, за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».