3 законодавчі зміни для водіїв, які вступили у дію у листопаді

10.11.2015

У листопаді в Україні починають діяти нові правила, що регулюють дорожній рух і штрафи. Днями в Україні зміняться правила на дорозі – по-новому будуть фіксувати порушення і карати за них. Чому саме зараз? Дійсно, відповідний закон був опублікований ще влітку. Але не всі його положення набули чинності відразу. Деякі норми законодавці прив’язали до іншого важливого документу – закону Про національної поліції. Останній набрав чинності 7 листопада. А значить, разом з ним змінюються і правила дорожнього руху.

CarDiagram вирішила вивчити, які саме норми нового закону про ПДР набирають чинності.

1. Автореєстрація порушень. У листопаді на дороги повинна повернутися фото — і відеореєстрація порушень. Де і коли будуть встановлені камери, ще невідомо. Але багато хто точно почне отримувати листи щастя.

2. Презумпція винуватості. При фото — і відеореєстрації вас, як власника автомобіля, автоматично будуть визнавати винним. Тобто, не важливо, хто саме сидів за кермом у момент порушення. Відповідатиме власник автомобіля. Якщо ви не згодні з рішенням системи, вам доведеться оскаржувати його в суді. Інших варіантів не передбачено. Після того, як камера зафіксує правопорушення, власнику автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Штраф можна сплатити протягом 30 днів. Або оскаржити протягом 10 днів.

3. Бали замість штрафів. У листопаді також почне діяти бальна система покарань. Для тих, хто ще не знає, як вона буде працювати, пояснимо на простому прикладі. — Ви порушуєте правило. Наприклад, перевищуєте швидкість; — Це автоматично фіксує камера спостереження за дорожнім рухом; — Система відправляє дані співробітникові поліції; — Співробітник поліції повинен визначити власника автомобіля і протягом трьох днів вислати йому інформацію про те, що з нього зняли бали за порушення правил дорожнього руху. Якщо ви порушували занадто часто, і балів у вас не залишилося, то співробітник МВС випише вам грошовий штраф і теж відправить повідомлення. Звертаємо вашу увагу, що балами можна розплатитися тільки, якщо порушення зафіксовано фото — і видеоприборами. Якщо ж вас зловить поліцейський особисто, балами вже не відбудешся. Скільки балів варто порушення. В законі є перелік порушень, на які поширюється бальна система. За кожне з них будуть знімати по 50 балів. Якщо врахувати, що в рік обіцяють давати 150 балів, виходить, що їх вистачить рівно на три порушення.  Список порушень, за які можна розплатитися балами, виглядає так: — Перевищення швидкості (більше, ніж на 20 км на годину, але менше, ніж на 50 км на годину); — Проїзд на заборонний сигнал світлофора або регулювальника); — Порушення вимог дорожніх знаків та розмітки;  — Порушення правил перевезення вантажів і буксирування; — Порушення правил зупинки, стоянки або паркування; — Порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехресть і зупинок; — Проїзд по тротуару або пішохідної доріжки; — Порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду; — Порушення правил дистанції; — Порушення правил руху на автомагістралі; — Порушення правил використання освітлювальних приладів.

Джерело: fakty.ictv.ua